kodályosoknak

dokumentumok

Aktuális hírek

Központi írásbeli felvételi 2021

A 8. osztályosok központi írásbeli felvételi vizsgája 2021. január 23-án (szombaton) 10 órakor lesz.
Kérjük, hogy a vizsgázók legkésőbb 9.30-ig érjenek be az iskolába.
Belépés csak maszkban, a testhőmérséklet mérése után lehetséges.
A terembeosztást az aulában levő hirdetőtáblákon találják, annak megtekintése után mindenki foglalja el a helyét a kijelölt teremben.
Szülők, kísérők fogadására az idei évben nincs lehetőség. (Parkolóhelyeket az iskola udvarán biztosítunk, de kísérők az épületbe nem jöhetnek be.)
A diákok hozzanak magukkal diákigazolványt (vagy személyi igazolványt, vagy útlevelet) és - kék vagy fekete - tollat, körzőt, vonalzót. (Más segédeszköz nem használható!)
A központi írásbeli két részből áll: egy 45 perces magyar anyanyelvi és egy 45 perces matematika feladatsorból. A két teszt kitöltése között 15 perc szünet lesz.

Tájékoztató a központi írásbeli vizsgákról

A központi írásbeli felvételi feladatlapjainak megtekintése és az Értékelőlapok átvétele

A 8. osztályosok 2021. február 1-jén (hétfőn) 08:00 és 16:00 óra között tekinthetik meg a kijavított feladatlapokat és vehetik át az Értékelőlapokat a Gimnáziumban az alábbiak szerint:

a 118. teremben az A-Gy betűvel kezdődő családnevű tanulók,
a 122. teremben a H-Ő betűvel kezdődő családnevű tanulók,
a 131. teremben a P-Zs betűvel kezdődő családnevű tanulók.

Az intézménybe a belépés csak maszkban, a testhőmérséklet mérése után lehetséges.
A diák, vagy szülője (a járványhelyzet miatt csak az egyikük!) a megfelelő okirat birtokában (diákigazolvány, személyi igazolvány, útlevél) vehet részt a betekintésen, veheti át aláírásával hitelesítve az Értékelőlapot.

MUSICALÉNEKLÉSI VERSENY
Versenykiírás
Jelentkezési lap

A kötelező dalt eltöröltük.
A videófelvételre a dalt erősítő nélkül énekeljék fel!

Kodály Zoltán domborművének koszorúzása (képek)

Online oktatás

A Kodály Gimnázium bemutatkozó videója (diákjaink készítették)
A Pannon TV filmje iskolánkról

Tagozataink bemutatkozó videói

Tanórai videók

Nyílt nap képei

Központi írásbeli felvételi előkészítő feladatok nyolcadikosok részére!!!
Segítünk, hogy magyar nyelv és irodalomból és matematikából könnyebben menjen a felkészülés a központi írásbeli felvételire.
A honlapra 2020. október 21-ével kezdődően hetente új feladatsort teszünk fel mind a két tantárgyból, hogy gyakorolhass; majd rá egy hétre ellenőrizheted magad a feltöltött megoldókulcs segítségével.
Kéthetente online kitölthető feladatokat is találsz!
Jó munkát, sikeres felkészülést kívánunk!

A feladatsorok itt találhatók

Intézkedési terv a 2020/21-es tanévben

Sulixerver elérése
Kedves Diákok!
Bal oldalon taláható két link, a 'Sulixerver - iskolából' és a 'Sulixerver - otthonról'. Ezen keresztül érhetik el a sulixervert az iskolából, tehát a vezetékes hálózatról, az informatika termekből, ill. otthonról. Ha az iskolában a WIFI hálózatról szeretnék elérni a sulixertvert, akkor azt is a 'Sulixerver - otthonról' menüponttal tehetik meg.

Iskolánk sikeresen vett részt a Tinta Könyvkiadó Wekerle Sándor könyvtárbővítési pályázatán 2020-ban.

Iskolánk is részt vett a Periódusos Rendszer Performansz Guinness Rekord és Magyar Rekord állítása kísérletben 2019.12.13-án. Hat osztály vett részt Vető Veronika és Nagy Mária tanárnők vezetésével a periódusos rendszer megelevenítésében.

Siker!!!
Mexikó Érem
Gimnáziumunk három kiemelkedő diákjának spanyol nyelvtanulásba fektetett munkáját jutalmazta Mexikó magyarországi nagykövete péntek délelőtt a követségi rezidencián. David Nájera Rivas fontos feladatának érzi a spanyol nyelv és kultúra terjesztését, ezért hozta létre a 'Mexikó Érem', azaz 'A Spanyol, Mint Idegen Nyelv Tanulásáért Járó Kiválósági Díj'-at.
Akikre méltán lehetünk büszkék: Steiner Gréta (10.E), Tegzes Kata (11.E) és Bosnyák Teodóra (szeptembertől az ELTE Társadalomtudományi Karának Nemzetközi tanulmányok szakos hallgatója).
Szívből gratulálunk a díjazottaknak és további szép sikereket kívánunk!
A díjátadó ceremónián kísérőtanárként részt vett Futó Andrea és Őriné Simonovics Andrea.

Kapcsolat, adatok

Fenntartó:
Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Telefon: +36 (72) 795-209
E-mail: pecs@kk.gov.hu
Web: http://kk.gov.hu/pecs

1% Kodály alapítvány

1% Kéttannyelvű alapítvány

Miért tanuljunk olaszul?

Kodály Gimnázium bemutatkozó videó
A Pannon TV filmje

Tagozataink bemutatkozó videói:
Hatosztályos Ének/Általános tagozat
Hatosztályos képzés
Humán tagozat
Humán tagozat (rövid videó)
Általános tagozat
Magyar-Olasz két tanítási nyelvű tagozat
Magyar-Olasz (rövid videó)
Magyar-Spanyol két tanítási nyelvű tagozat
Magyar-Spanyol (rövid videó)

Dokumentumok

Új képek, videók

SIKER! A Pécsi Tudományegyetem Partnerintézete lett gimnáziumunk!

Hatosztályos ének-zene és általános tagozat e-mail címe:
kodaly.enekaltalanos.hatoszt@gmail.com

Humán-általános tagozat e-mail címe:
kodaly.humanaltalanostagozat@gmail.com

Olasz tagozat e-mail címe:
kodaly.olasztagozat@gmail.com

Spanyol tagozat e-mail címe:
kodaly.spanyoltagozat@gmail.com

Tisztaszoftver - Office 365:
- Diákoknak
- Tanároknak